electronics.forumgreek.com
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Ένα όνειρο που έγινε πραγματικότητα

+4
Ikaros1978
chris73
spirakos
billtsig
8 απαντήσεις

Σελίδα 1 από 3 1, 2, 3  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Ένα όνειρο που έγινε πραγματικότητα  Empty Ένα όνειρο που έγινε πραγματικότητα

Δημοσίευση από billtsig Κυρ Δεκ 21, 2014 4:00 pm

Επιτέλους με μεγάλη μου χαρά σας παρουσιάζω μια κατασκευή που με παίδεψε πάρα πολύ πρόκειται για τον λαμπάτο ενισχυτή του elektor με τις el 34

αρχικά κατασκεύασα τις πλακέτες του φίλου tomhel αλλά ο ενισχυτής ενώ λειτουργούσε είχε πόλους βόμβους και φυσήματα τα οποία δεν διορθώνονταν με τίποτα μετά από χιλιάδες δοκιμές και πειράματα κατέληξα στο ότι δεν μπορεί να γίνει κάτι με την υπάρχουσα πλακέτα (τουλάχιστον στην περίπτωση μου )και προχώρησα στην κατασκευή της πλακέτας του κύριου Γιώργου πράγματι ο ενισχυτής δούλεψε με την πρώτη με ελάχιστα φυσήματα ρύθμισα ρεύματα ηρεμίας έβαλα ανάδραση και άρχισα να ακούω τον ενισχυτή στον πάγκο κατασκεύασα και το 2w κανάλι και λειτούργησε πολύ όμορφα

ήρθε λοιπόν η ώρα να τροποποιήσουμε το κουτί ώστε να συμπίπτουν οι τρύπες για τις λάμπες με την πλακέτα όταν ολοκληρώθηκε το καπάκι τοποθετήθηκε η πλακέτα και άρχισα τις συνδέσεις έβαλα ένα κεντρικό stargraund που έχω μαζέψει όλα τα 0V σύνδεσα τις τάσεις στις πλακέτες και έβαλα μπρος τον ενισχυτή υπήρχε ένα μικρό φυσηματάκι που με το που έλαβα την ανάδραση ελαχιστοποιήθηκε τώρα πλέον ο ενισχυτής βρίσκετε στο τελικό του στάδιο με μόνο πρόβλημα το να υπάρχει ένα μικρό φύσημα στο ένα κανάλι (κατέληξα ότι ευθύνεται η μια ef86 προφανώς είναι ελαττωματική) και ένα δεύτερο προβληματάκι είναι το ότι όταν ανοίγω τα ποτενσιόμετρα στο full και δεν υπάρχει συνδεδεμένη πηγή  ακούγεται ένα φύσημα (περισσότερο στο αριστερό κανάλι) το οποίο δεν μπορώ να καταλάβω από που προέρχεται

κατά τα άλλα ο ενισχυτής οδηγεί 2 ηχεία bose 301 και βγάζει πολύ ζεστό και καθαρό ήχο πλέον ο μπορεί να κοσμεί το σαλόνι μου και να μου κρατάει συντροφιά τα βράδια ακούγοντας την αγαπημένη μου μουσική  Very Happy

θα ήθελα λοιπόν να ευχαριστήσω θερμά όλα τα παιδιά του forum που με βοήθησαν και κύρος τον κύριο διαχειριστή ο οποίος όχι απλά με βοήθησε αλλά δέχτηκε να φιλοξενήσει τον ενισχυτή μου στο εργαστήριο του και να προσπαθήσει να τον διορθώσει επιπροσθέτως χρωστάω ένα μεγάλο ευχάριστο στον πατέρα μου που με στήριξε οικονομικά και ξόδεψε αμέτρητες ώρες για την κατασκευή του κουτιού ανοίγοντας τις τρύπες με λίμα κλπ

ορίστε κάποιες φωτογραφίες από όλα τα στάδια τής κατασκευής :

Ένα όνειρο που έγινε πραγματικότητα  Or0xt5
Ένα όνειρο που έγινε πραγματικότητα  2uhl56u
Ένα όνειρο που έγινε πραγματικότητα  30d8juo
Ένα όνειρο που έγινε πραγματικότητα  1zgrix2
Ένα όνειρο που έγινε πραγματικότητα  Ejsenm
Ένα όνειρο που έγινε πραγματικότητα  2lxc6t2
Ένα όνειρο που έγινε πραγματικότητα  359z2a0
Ένα όνειρο που έγινε πραγματικότητα  295358z
Ένα όνειρο που έγινε πραγματικότητα  Kb87rl
Ένα όνειρο που έγινε πραγματικότητα  295358z
Ένα όνειρο που έγινε πραγματικότητα  4udxk9
Ένα όνειρο που έγινε πραγματικότητα  11uazyf
Ένα όνειρο που έγινε πραγματικότητα  2411m3b
Ένα όνειρο που έγινε πραγματικότητα  20ic19i
Ένα όνειρο που έγινε πραγματικότητα  2ryimoi
Ένα όνειρο που έγινε πραγματικότητα  Eknrxf
Ένα όνειρο που έγινε πραγματικότητα  2lau8tf
Ένα όνειρο που έγινε πραγματικότητα  2yxeq28
Ένα όνειρο που έγινε πραγματικότητα  Mr8bvb
Ένα όνειρο που έγινε πραγματικότητα  2a7vu6g
Ένα όνειρο που έγινε πραγματικότητα  14tjqu
Ένα όνειρο που έγινε πραγματικότητα  Ndnfqd
Ένα όνειρο που έγινε πραγματικότητα  Zpwk8
Ένα όνειρο που έγινε πραγματικότητα  2guil1h
Ένα όνειρο που έγινε πραγματικότητα  Wt926t
Ένα όνειρο που έγινε πραγματικότητα  23ijvqt
Ένα όνειρο που έγινε πραγματικότητα  20ssrkj
Ένα όνειρο που έγινε πραγματικότητα  2r3kqbb
Ένα όνειρο που έγινε πραγματικότητα  21d1lpd
Ένα όνειρο που έγινε πραγματικότητα  Aoul2g
Ένα όνειρο που έγινε πραγματικότητα  29c1g77
Ένα όνειρο που έγινε πραγματικότητα  25ivqyp
Ένα όνειρο που έγινε πραγματικότητα  V82csx
Ένα όνειρο που έγινε πραγματικότητα  11avgxk
Ένα όνειρο που έγινε πραγματικότητα  Smrqbm
Ένα όνειρο που έγινε πραγματικότητα  2cz9bis
Ένα όνειρο που έγινε πραγματικότητα  Rus234
Ένα όνειρο που έγινε πραγματικότητα  302tczs
Ένα όνειρο που έγινε πραγματικότητα  Tp2t
και έπονται βιντεακια

υ.γ. ενδιαφέρομε για ef86 (κατά προτίμηση electroharmonix) γιατί στο εξωτερικό είναι λίγο ακριβούτσικα

billtsig

Μηνύματα : 97
Εγγραφή : 16/11/2012
Τόπος : Αθήνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ένα όνειρο που έγινε πραγματικότητα  Empty Απ: Ένα όνειρο που έγινε πραγματικότητα

Δημοσίευση από spirakos Κυρ Δεκ 21, 2014 4:26 pm

Συγχαρητηρια Βασιλη, πολυ ομορφη η κατασκευη σου, καλως ηρθες στο κλαμπ ελεκτορ..
Ειναι σχεδιο επαρκες σε ισχυ. Κατα τη γνωμη μου ειναι το πιο value for money σε λυχνια
Καλες ακροασεις να εχεις!
spirakos
spirakos

Μηνύματα : 1121
Εγγραφή : 23/10/2012
Ηλικία : 29
Τόπος : Κερατσίνι

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ένα όνειρο που έγινε πραγματικότητα  Empty Απ: Ένα όνειρο που έγινε πραγματικότητα

Δημοσίευση από billtsig Κυρ Δεκ 21, 2014 6:17 pm

καλησπέρα Σπύρο σε ευχαριστώ πολύ για τα θετικά σου σχόλια και την βοήθεια που μου έχεις προσφέρει πράγματι μετά από πολύ καιρό κατόρθωσα να μπω και εγώ στο elektor club

billtsig

Μηνύματα : 97
Εγγραφή : 16/11/2012
Τόπος : Αθήνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ένα όνειρο που έγινε πραγματικότητα  Empty Απ: Ένα όνειρο που έγινε πραγματικότητα

Δημοσίευση από chris73 Κυρ Δεκ 21, 2014 6:56 pm

Nα τον χαίρεσαι και να φτιάξεις και άλλους! Και να πιάσεις και τις λίμες να μην ιδρώνει ο μπαμπας Very Happy

Και μια γενικότητα και εντελώς περι ορέξεως...
Από την πλευρά μου περιμένω υπομονετικά πότε επιτέλους θα πάψει αυτή η μόδα με τα μπλε φωτάκια! χαχαχαχαχαχ
chris73
chris73

Μηνύματα : 449
Εγγραφή : 25/10/2012
Τόπος : Θεσσαλονίκη

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ένα όνειρο που έγινε πραγματικότητα  Empty Απ: Ένα όνειρο που έγινε πραγματικότητα

Δημοσίευση από Ikaros1978 Κυρ Δεκ 21, 2014 10:48 pm

Eνα μεγαλο μπραβο κι απο μενα για το πανεμορφο αυτο αποτελεσμα.Απεδειξες πως ειναι πολυ μεγαλη αρετη η υπομονη και μπορω να φανταστω την χαρα σου για το τελικο αποτελεσμα.
Καλοδουλευτος σου ευχομαι.Και παλι μπραβο Wink
Ikaros1978
Ikaros1978

Μηνύματα : 283
Εγγραφή : 23/10/2012
Ηλικία : 46
Τόπος : θεσσαλονικη

http://sagoselectronics.gr

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ένα όνειρο που έγινε πραγματικότητα  Empty Απ: Ένα όνειρο που έγινε πραγματικότητα

Δημοσίευση από Hulk Δευ Δεκ 22, 2014 11:50 am

Μπράβο φίλε Βασίλη! Όμορφο το τελικό αποτέλεσμα και χαλάλι η ταλαιπωρία
που είχες στης αρχές. Καλοάκουστος να είναι και καλή αρχή στης λάμπες!

Το δικό μου να δω πότε θα τελειώσω...
Hulk
Hulk

Μηνύματα : 787
Εγγραφή : 23/10/2012
Ηλικία : 44
Τόπος : Αχαρναί

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ένα όνειρο που έγινε πραγματικότητα  Empty Απ: Ένα όνειρο που έγινε πραγματικότητα

Δημοσίευση από p.gabr Δευ Δεκ 22, 2014 7:55 pm

Τα συγχαρητήριά και από εδώ
p.gabr
p.gabr

Μηνύματα : 623
Εγγραφή : 23/10/2012
Ηλικία : 64
Τόπος : Αχαρναί

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ένα όνειρο που έγινε πραγματικότητα  Empty Απ: Ένα όνειρο που έγινε πραγματικότητα

Δημοσίευση από billtsig Δευ Δεκ 22, 2014 8:41 pm

chris73 έγραψε:Nα τον χαίρεσαι και να φτιάξεις και άλλους! Και να πιάσεις και τις λίμες να μην ιδρώνει ο μπαμπας Very Happy

Και μια γενικότητα και εντελώς περι ορέξεως...
Από την πλευρά μου περιμένω υπομονετικά πότε επιτέλους θα πάψει αυτή η μόδα με τα μπλε φωτάκια! χαχαχαχαχαχ

ευχαριστώ πολύ φιλε Χρίστο να είσαι καλά πρέπει να μάθω και εγώ λίμα όντος...
όσο για τα μπλε φωτάκια αν αναφέρεσαι στις προενισχήτριες μπορεί να βάλω ενα διακοπτάκι εσωτερικά και να το ελέγχω από κει

billtsig

Μηνύματα : 97
Εγγραφή : 16/11/2012
Τόπος : Αθήνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ένα όνειρο που έγινε πραγματικότητα  Empty Απ: Ένα όνειρο που έγινε πραγματικότητα

Δημοσίευση από billtsig Δευ Δεκ 22, 2014 8:43 pm

Ikaros1978 έγραψε:Eνα μεγαλο μπραβο κι απο μενα για το πανεμορφο αυτο αποτελεσμα.Απεδειξες πως ειναι πολυ μεγαλη αρετη η υπομονη και μπορω να φανταστω την χαρα σου για το τελικο αποτελεσμα.
Καλοδουλευτος σου ευχομαι.Και παλι μπραβο Wink

πράγματι η χαρά μου είναι πολύ μεγάλη γιατί τα χρήματα και ο κόπος μου είχαν αποτέλεσμα (χωρίς την βοήθεια σάς δεν θα έκανα τίποτα βεβαία) Very Happy

billtsig

Μηνύματα : 97
Εγγραφή : 16/11/2012
Τόπος : Αθήνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ένα όνειρο που έγινε πραγματικότητα  Empty Απ: Ένα όνειρο που έγινε πραγματικότητα

Δημοσίευση από billtsig Δευ Δεκ 22, 2014 8:46 pm

Hulk έγραψε:Μπράβο φίλε Βασίλη! Όμορφο το τελικό αποτέλεσμα και χαλάλι η ταλαιπωρία
που είχες στης αρχές. Καλοάκουστος να είναι και καλή αρχή στης λάμπες!

Το δικό μου να δω πότε θα τελειώσω...

να σε καλά φίλε Σάββα θα τον τελειώσεις μην ανησυχείς εδώ τον τελείοσα εγω Razz

billtsig

Μηνύματα : 97
Εγγραφή : 16/11/2012
Τόπος : Αθήνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ένα όνειρο που έγινε πραγματικότητα  Empty Απ: Ένα όνειρο που έγινε πραγματικότητα

Δημοσίευση από billtsig Δευ Δεκ 22, 2014 8:49 pm

p.gabr έγραψε:Τα συγχαρητήριά και από εδώ

ευχαριστώ πολύ φίλε Παναγιώτη πραγματικά χαίρομαι που με επιβραβεύει ένα άτομο σαν εσάς!!

billtsig

Μηνύματα : 97
Εγγραφή : 16/11/2012
Τόπος : Αθήνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ένα όνειρο που έγινε πραγματικότητα  Empty Απ: Ένα όνειρο που έγινε πραγματικότητα

Δημοσίευση από p.gabr Δευ Δεκ 22, 2014 9:42 pm

Αληθεια το λέω βασιλη, γιατί δεν είναι εύκολο να πραγματοποιείς κάτι που δεν γνωρίζεις

Την άποψη μου την έχω πει πολλές φορές ,είμαι κατά των πλακετών κοσα και ξερό ψωμί
p.gabr
p.gabr

Μηνύματα : 623
Εγγραφή : 23/10/2012
Ηλικία : 64
Τόπος : Αχαρναί

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ένα όνειρο που έγινε πραγματικότητα  Empty Απ: Ένα όνειρο που έγινε πραγματικότητα

Δημοσίευση από billtsig Τρι Δεκ 23, 2014 12:23 am

σίγουρα η κόσα έχει άλλη χάρη αλλα στην πλακέτα βγαίνει λίγο πιο μαζεμένο και είναι πιο εύκολο για κάποιον που δεν ξερικέ πολλά αργότερα το ψήνω να πειραματιστώ με κανέναν λαμπάτο riaa προενισχυτή αλλα το φοβάμαι λόγο μεγάλης ευαισθησίας

billtsig

Μηνύματα : 97
Εγγραφή : 16/11/2012
Τόπος : Αθήνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ένα όνειρο που έγινε πραγματικότητα  Empty Απ: Ένα όνειρο που έγινε πραγματικότητα

Δημοσίευση από p.gabr Τρι Δεκ 23, 2014 11:30 pm

Για λαμπατο δεν σου το συνιστώ .. θα παιδευτής
p.gabr
p.gabr

Μηνύματα : 623
Εγγραφή : 23/10/2012
Ηλικία : 64
Τόπος : Αχαρναί

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ένα όνειρο που έγινε πραγματικότητα  Empty Απ: Ένα όνειρο που έγινε πραγματικότητα

Δημοσίευση από billtsig Τετ Δεκ 24, 2014 12:31 am

καλησπέρα Παναγιώτη σίγουρα δέν θα είναι εύκολο αλλά γενικά αν βάλω τραντζιστορικο προενισχυτ δεν θα χάσω την γλύκα της λάμπας ?

billtsig

Μηνύματα : 97
Εγγραφή : 16/11/2012
Τόπος : Αθήνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ένα όνειρο που έγινε πραγματικότητα  Empty Απ: Ένα όνειρο που έγινε πραγματικότητα

Δημοσίευση από Admin Τετ Δεκ 24, 2014 8:33 pm

Βασίλη συγχαρητήρια , για τη δουλειά που έκανες .Ειναι αρκετα καλη η υλοποιηση σου .
Οι ικανοτητες , η επιμονή και η επιμονή αργα η γρηγορα φερνουν αυτα τα αποτελεσματα.
Καλα ακουσματα , και καλη συνεχεια στο σπορ .
Ελπίζω να δουλεψεις εσύ τη λίμα στο επόμενο project Ένα όνειρο που έγινε πραγματικότητα  4224582828 .
Μια καλη τρανζιστορικη υλοποιηση RIAA πιστευω οτι θα σε ικανοποιησει.
Προσεξε την ποιοτητα των υλικών σε  τετοια κατασκευη.
Για λαμπατο RIAA δεν εχω γνώμη  αλλα δεχομαι την γνώση  του ειδικού |(Παναγιώτης) .
Αρχηγού παρόντος πασα αρχή παυσάτω !
Admin
Admin
Admin

Μηνύματα : 839
Εγγραφή : 23/10/2012
Ηλικία : 61
Τόπος : Σέριφος

https://electronics.forumgreek.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ένα όνειρο που έγινε πραγματικότητα  Empty Απ: Ένα όνειρο που έγινε πραγματικότητα

Δημοσίευση από billtsig Τετ Δεκ 24, 2014 9:35 pm

καλησπέρα κύριε γιώργο πράγματι μετά από πολλές προσπάθειες τα κατάφερα τώρα έχω ένα μικρό προβληματάκι μονο ο ενισχυτής μου βγάζει φύσημα με τα ποτενσιόμετρα στο full (χωρίς μουσική με τα νου συνδεμένα) όταν δεν έχει rca συνδεμένα σε κάποια πηγή όταν έχω πχ ένα dvd ακόμα k σβηστό και συνδέονται εκεί δεν υπάρχει ίχνος θορύβου

billtsig

Μηνύματα : 97
Εγγραφή : 16/11/2012
Τόπος : Αθήνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ένα όνειρο που έγινε πραγματικότητα  Empty Απ: Ένα όνειρο που έγινε πραγματικότητα

Δημοσίευση από spirakos Τετ Δεκ 24, 2014 10:00 pm

Ειναι της πηγης συνηθως το φυσημα, μην σε αγχωνει
Το κλασσικο τεστ να δεις αν φταιει ο ενισχυτης ειναι να γειωσεις την εισοδο
Αν ειναι ολα ησυχα τοτε κανενα προβλημα..
spirakos
spirakos

Μηνύματα : 1121
Εγγραφή : 23/10/2012
Ηλικία : 29
Τόπος : Κερατσίνι

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ένα όνειρο που έγινε πραγματικότητα  Empty Απ: Ένα όνειρο που έγινε πραγματικότητα

Δημοσίευση από billtsig Πεμ Δεκ 25, 2014 11:58 am

καλησπέρα και χρόνια πολλά χωρίς τα vu συνδεδεμένα όλα είναι οκ με τα vu έχω λίγο φύσημα όταν δεν υπάρχει πυγή ακόμα και με βραχικυλομένη είσοδο

billtsig

Μηνύματα : 97
Εγγραφή : 16/11/2012
Τόπος : Αθήνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ένα όνειρο που έγινε πραγματικότητα  Empty Απ: Ένα όνειρο που έγινε πραγματικότητα

Δημοσίευση από spirakos Πεμ Δεκ 25, 2014 2:50 pm

Χρονια πολλα
Τα ειχα ξεχασει τα VU, και εμενα μου κανουν κολπα, βομβο ομως
Εκανα δοκιμες με την αντισταση εισοδου θυμαμαι των VU και εστρωσε
spirakos
spirakos

Μηνύματα : 1121
Εγγραφή : 23/10/2012
Ηλικία : 29
Τόπος : Κερατσίνι

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ένα όνειρο που έγινε πραγματικότητα  Empty Απ: Ένα όνειρο που έγινε πραγματικότητα

Δημοσίευση από billtsig Παρ Δεκ 26, 2014 5:57 pm

καλησπέρα φιλε σπύρο με δοκιμες κατέληξα ότι ο θόρυβος είναι από τα vu και ακούγεται μονο όταν δεν υπάρχει κάτι συνδεμένο στα rca άρα μάλλον κάτι γίνετε με την αντίσταση τον vu ?

για λόγους ιστορικούς να αναφέρω πως δοκίμασα το γνωστό ρωσικο κύκλωμα για τα νου πράγματι το 1 κανάλι δούλευε τέλεια αλλα το άλλο δεν δούλευε καν παρότι είχε ακριβώς τα ίδια εξαρτήματα  

αποφάσισα λοιπόν να βάλω έτοιμα νου αγόρασα έτοιμο vu meter από ebay με τροφοδοσία 12v dc δούλεψε αλλα είχα ένα θόρυβο με πειράματα είδα ότι ήταν μια λούπα γείωσης με την εξής διαδρομή -τροφοδοτικού -> -σήματος -> πλην σήματος δευτερου νου -> - τροφοδοτικού  όταν έκοψα το - του ενός σήματος η loopa σταμάτησε και όλα δούλεψαν πολύ καλύτερα τώρα μένει μονο το φύσημα

μάλλον θα παίξω λίγο με την αντίσταση του νου μήπως και αλλάξει κάτι

αλλιώς ίσος ξαναπροσπαθήσω το ρωσικο κύκλωμα απ την αρχή

για να μην υπάρχει φύσημα πρέπει τα z τον νου να ταιριάζουν με το z του ενισχυτή και της πηγής ?

σπύρο σου ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο σ και την βοήθεια σου

billtsig

Μηνύματα : 97
Εγγραφή : 16/11/2012
Τόπος : Αθήνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ένα όνειρο που έγινε πραγματικότητα  Empty Απ: Ένα όνειρο που έγινε πραγματικότητα

Δημοσίευση από spirakos Παρ Δεκ 26, 2014 6:14 pm

Το κυκλωμα που εχω ειναι γερμανικο = ευρωπαικες προδιαγραφες!!!!
Το καλο ειναι πως εχει ενα τρανζιστορ να οδηγει την βε-γιου
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]
Ο συνδυασμος R8,R9 εχουν να κανουν με την πολωση του τρανζιστορ αλλα και με τον βομβο, θυμαμαι δοκιμαζα με αρκετα ΜΩ
Το ποσο θα ανοιγει το ματι σε ησυχια εχει να κανει με τη σχεση των αντιστασεων των 2 ανοδων R3,R4
spirakos
spirakos

Μηνύματα : 1121
Εγγραφή : 23/10/2012
Ηλικία : 29
Τόπος : Κερατσίνι

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ένα όνειρο που έγινε πραγματικότητα  Empty Απ: Ένα όνειρο που έγινε πραγματικότητα

Δημοσίευση από spirakos Παρ Δεκ 26, 2014 6:21 pm

Οταν λεμε ειχα βομβο , επρεπε να πλησιασω το αυτι μου στα 10 εκατοστα απο το μεγαφωνο και ειναι 96db..
Αλλιως δεν τιθεται καν θεμα
spirakos
spirakos

Μηνύματα : 1121
Εγγραφή : 23/10/2012
Ηλικία : 29
Τόπος : Κερατσίνι

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ένα όνειρο που έγινε πραγματικότητα  Empty Απ: Ένα όνειρο που έγινε πραγματικότητα

Δημοσίευση από billtsig Παρ Δεκ 26, 2014 10:34 pm

καλησπέρα και πάλι τελικά για το ίδιο κύκλωμα μιλάμε (δεν ξέρω gt είχα την εντύπωση ότι ήταν ρωσικο) θόρυβος δεν υπάρχει καθόλου ότι είναι συνδεμένος κάπου έχει μονο με τα ποτενσιόμετρα στο full και τα rca στον αέρα αυτό δεν μπορώ να καταλάβω (δοκίμασα k με βραχυκυκλωμένα rca αλλα πάλι όταν έχω το volium τέρμα ίππαρχοι θόρυβος )

ίσος ξανά ασχοληθώ πάλι με αυτό το κύκλωμα

thankyou again

billtsig

Μηνύματα : 97
Εγγραφή : 16/11/2012
Τόπος : Αθήνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ένα όνειρο που έγινε πραγματικότητα  Empty Απ: Ένα όνειρο που έγινε πραγματικότητα

Δημοσίευση από p.gabr Σαβ Δεκ 27, 2014 8:37 pm

Να σε ρωτήσω βρε Βασίλη , γιατί θόρυβο μιλάμε ???

50 ηζ- 100ηζ -τσίρισμα..ακαταλόγιστος , έχει διαφορές το καθ ένα και η αντιμετώπιση του διαφορετική
Μια δοκιμή με ένα πρόγραμμα για υπολογιστή .. το spectrum θα σε βοηθησει στις δόκιμες

Ολα αυτά μπορείς να τα κάνεις .. έχω πει πως αλλά θέλει δουλιτσα
p.gabr
p.gabr

Μηνύματα : 623
Εγγραφή : 23/10/2012
Ηλικία : 64
Τόπος : Αχαρναί

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 1 από 3 1, 2, 3  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή


 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης